Sokağa çıkma yasağı uzayacak mı

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte Fırınlar, eczaneler, kargo firmaları, su dağıtım şirletleri vb bir çok yer açık kalması ile akıllara gelen soru şu oldu, sokağa çıkma yasağı uzar mı?

GÜNDEM 11.04.2020, 14:26 Gökhan A.
Sokağa çıkma yasağı uzayacak mı

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte Fırınlar, eczaneler, kargo firmaları, su dağıtım şirletleri vb bir çok yer açık kalması ile akıllara gelen soru şu oldu, sokağa çıkma yasağı uzar mı? Türkiye'de 30 büyükşehir ve Zonguldak da 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  bir televizyon kanalına katılarak canlı yayına katılarak sokağa çıkma yasağı uzayacak mı sorusuna cevap verdi. Yarın kapalı olan ve açık olan yerler de açıklandı.

Fırın, marketler ve eczaneler kaça kadar açık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklama ile vatandaşın panik olmasına gerek olan hiçbir durum olmadığını belirterek her türlü önlemi aldıklarını söyledi. Bu zamana kadar Devletin tüm görevlilerini halkın hizmetine sefer ettiklerini, gıda, maske ve kolonya hizmetleri ile vatandaşın kapısına kadar hizmet götüren devlet sokağa çıkma yasağında vatandaşını mağdur etmez. Yarın Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerde fırıncıların ekmek arabaları sokakları gezerek vatandaşa ücret karşılığı ekmek satışı gerçekleştirecek. Buna ek olarak yarın eczaneler, veterinerler, su dağıtım şirketleri, fırınlar, kargo ve dağıtım şirketleri açık olacak. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerin tümünde marketler kapalı olacak ayrıca bu şehirlerde toplu taşıma araçları hizmet vermeyecek.

Hangi illerde sokağa çıkma yasağı var

Sokağa çıkma yasağının kapsadığı iller şunlar. Ankara, İstanbul, Adana, Hatay, Mersin, Maraş, Sakarya, Balıkesir, Gaziantep, Muğla, Antalya, İzmir, Ordu, Aydın, Kayseri, Samsun, Bursa, Kocaeli, Urfa, Denizli, Konya, Tekirdağ, Diyarbakır, Malatya, Trabzon, Erzurum, Manisa, Van, Eskişehir, Mardin ve Zonguldak.

Sokağa çıkma yasağı uzadı mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında yapmış olduğu açıklamasında kesinlikle sokağa çıkma yasağının uzatılmayacağını ve Pazar gecesi 23:59'da sona ereceğini duyurdu. Pazartesi günü Türkiye'de vatandaşlar için hayat yine normale dönecek tüm işyerleri açık olacak ayrıca eskiden uygulandığı gibi 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı kişilere sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam edecek.

Yorumlar (0)