Trump İlaç Açıklaması ile Yine Şaşırttı

Trump Pazartesi yapılan toplantı esnasında koronavirüs için hidroksiklorokin aldığını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanının neden covid-19'dan

GÜNDEM 20.05.2020, 17:10
50
Trump İlaç Açıklaması ile Yine Şaşırttı

  Trump Pazartesi yapılan toplantı esnasında koronavirüs için hidroksiklorokin aldığını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanının neden covid-19'dan tehlikede olmadığında ısrar ettiğinde tartışmalı ilaçları neden aldığı net bir açıklama getirmedi.

  Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kendi hükümet uzmanlarının koronavirüsle mücadele için uygun olmadığını söylediği bir ilaç olan hidroksiklorokin aldığını şaşırtıcı bir şekilde açıkladı. Covid-19 testleri negatif olan ve hastalığın hiçbir semptomunu göstermeyen Trump, ilacı "yaklaşık bir buçuk hafta boyunca" kullandığını söyledi. Beyaz Saray'da restoran sektörüne adanmış bir toplantıda gazetecilere verdiği demeçte, "her gün hap alıyorum" dedi ve daha sonra kötülüğe karşı önleyici bir önlem olarak çinko aldığını da sözlerine ekledi. Neden sorulduğunda, "Çünkü bence iyi. Hidroksiklorokin kullanımı hakkında birçok iyi hikâye duydum, dedi. Trump, üçte biri ABD'de olmak üzere Aralık ayında Çin'de ortaya çıkmasından bu yana dünya çapında 316.000'den fazla insanı öldüren koronavirüsün tehlikelerini ve yapabileceklerini sıklıkla hafife aldı. Örneğin geçen hafta, sadece az sayıda insanı tehdit ettiğini iddia etti. Ayrıca, federal tavsiyelere rağmen ve asistanlarının çoğu halka açık yüz maskeleri giymesine rağmen kasıtlı olarak yüz maskesi giymeyi reddetti. Bunun yerine, başkan, birçok doktorun koronavirüs hastaları için işe yaramadığını ve ABD hükümetinin sağlık düzenleyicilerinin "güvenli olduğu kanıtlanmadı" uyarılarına rağmen,  Bir tedavi olarak, haftalardır hidroksiklorokin teşvik etmeye devam etti. “Kaç kişinin bu ilacı aldığına, özellikle de ön saflarda sağlık personellerinin ve çalışanlarının bilselerdi şaşırırlardı diye ekledi ve Onu aldığım ortaya çıktı, "dedi Trump ,Bunu alıyorum, hidroksiklorokin, evet birkaç hafta önce almaya başladım, "diye aniden açıkladı. Trump, Beyaz Saray doktorunun onayladığını söyledi.  «Ona sordum, ne düşünüyorsun? Evet, istediğimi yapmamı söyledi. Evet dedim, isterdim ve her gün hap alıyorum. Bir noktada duracağım "dedi.

  Beyaz Saray'daki birkaç kişi virüs için pozitif test etti. Ancak Trump Pazartesi günü tekrar "sıfır semptomu" olduğunu söyledi."Her iki günde bir bariz nedenlerden dolayı beni test etmek istiyorlar. Yani, ben başkanım, bu yüzden beni test etmek istiyorlar. Test edilmek istemiyorum, ama yapmak istiyorlar... Bana her zaman olumsuzluk verdi "diye vurguladı.

Yorumlar (0)
19°
açık