Trump'ın Virüs ile Savaşmak için Olağandışı Tedavi Önerisi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump gazeteciler ile yaptığı günlük toplantısında covid-19 corona virüsü ile savaşmak için ilginç fikrini beyan etti

GÜNDEM 25.04.2020, 11:05
Trump'ın Virüs ile Savaşmak için Olağandışı Tedavi Önerisi

Trump'ın Virüs ile Savaşmak için Olağandışı Tedavi Önerisi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump gazeteciler ile yaptığı günlük toplantısında  covid-19 corona virüsü ile savaşmak için ilginç fikrini beyan etti. Salgın ile karşılıklı savaşmak için kendi aklındaki olasılığı önerdi.Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump  açıklamasında “ Dezenfektanın bir dakika içinde virüsü  öldürdüğünü görüyoruz. Bir dakika içinde. İnsan vücuduna bu şekilde bir enjeksiyon veya dezenfektan ile böyle bir şey yapmanın bir yolu olmaz mıydı? Diye düşüncesini ortaya koydu.Dezenfektanlara ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, ultraviyole ışınları veya koronavirüsle savaşmak için vücudun içine yansıtılabilecek çok güçlü bir ışık kullanma fikrini ortaya attı.Beyaz Saray'daki günlük toplantıda sunulan ifadelerde, bunun için sağlık profesyonellerine başvurulması gerektiği konuşuldu.Başkan Trump “Gördüğünüz gibi, koronavirüs akciğerlere nüfuz ediyor ve büyük bir etkisi var; o zaman bu fikrimizin olabilirliğini öğrenmek  ilginç olabilir. Bunun için doktorlarla iletişime geçmemiz gerekecek, ancak ilginç buluyorum "diye ekledi.Dezenfektana ek olarak, başkan ultraviyole ışınları veya covid-19 ile savaşmak için vücudun içine yansıtılabilecek çok güçlü bir ışık kullanma fikrine dikkat çekti.

 Sosyal ağlarda yapılan açıklamalar ve tepkilere bakılırsa, birden fazla kullanıcı bilimsel insanlarının bu tarz bir hastalık ile alakalı yaklaşımın doğru olmadığı yönünde vede buna Beyaz Saray'ın kriz kurulu üyeleride gözle görülür rahatsız oldukları anlaşılıyor. Ayrıca, başkanın sözleri bilim adamları arasında tartışmalara neden oldu. Bilim adamları Başkan Trump’ın tehlikeli ifadelerinin sonuçlarından sıkıntılar yaşanacağını düşünüyor. Bilim İnsanları vücuda dezenfektan enjekte etme yâda herhangi bir temizlik ürününü yutma fikrinin yanlış bir açıklama olduğunu ve tehlikeli olduğunu düşünüyorlar.

Yorumlar (0)