Türkiye’de yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren online alışveriş sitesi İstanbul Bilişim'de yaşanan stok sorunu, tüketicileri isyan ettirdi. Parasını ödediği ürünlerin teslimatı için 2-3 aydır bekleyenler de var, iptal ettiği siparişin para iadesi için koşturanlar da. Yaşanan sorundan binlerce tüketici etkilenirken, mağdur olanlar internet ve sosyal medya üzerinden şu soruya cevap arıyor: Aylardır parasını ödediğim ürünü bekliyorum. Ne gelen var, ne giden ne de telefonlarımıza cevap veren.

İnternetten satın almak istediğiniz elektronik ürünleri piyasanın %10-20 aşağısında sitesinde sergileyen İstanbul Bilişim firması ödemeyi aldıktan sonra onbinlerce müşterisinin ürününü aylardır göndermediği gibi ödeme iadeside yapmamaktadır. Çeşitli forumlarda ve şikayet sitelerine başlık açan mağdurlar herkesi bu konuda uyarıyor, İstanbul Bilişim e aman dikkat.

Bazı mağdurlar düşüncelerini şöyle açıkladılar.

*İnternet alışverişine çok yanlış yerden başladığı için internet alışverişi fobisi başlayacak bir mağdur içeren dolandırıcılık olayı. istanbul bilişim bir alışveriş sitesi olmaktan çıkıp "para döndürme" işine gireli çok oldu. artık siparişleri teslim etmeyip, tahsil ettikleri paraları aylarca işletip daha sonra para iadesi yapıyorlar. ve bu haliyle hala daha devletin müdahale etmemiş olması da ayrı bir konu.

*Arkadaşın havale seçeneği ile satın aldığı telefonu 1 aydır göndermeyen, müşteri hizmetlerine ulaşılamayan, dolayısıyla iade seçeneğini de değerlendiremeyeceğiniz firma.
uzak durun.

*Bu site bu firma nasıl hala satış yapabiliyor hayret ediyorum. hiçbirşeyi kargolamiyor paranızı da iade etmiyorlar sakın alışveriş falan yapmayın.

Bu ve binlerce şikayet hergün yenileri eklenerek devam ediyor. İstanbul bilişim mağdurları sosyal medyada gruplar kurup birbirlerinden neler yapabileceklerine dair bilgiler alıyor, parasını kurtarabilenler diğer mağdurlara yardım etmeye çalışıyor.  Youtube gibi benzer video paylaşım sitelerinde nasıl dolandırıldıkları ile ilgili bilgiler paylaşıyorlar. Bizde parapolitik sitesi olarak aman dikkat diyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz.