İBB UKOME toplantısında İstanbul'da 1803 minibüs ve 322 minibüsün taksiye dönüştürülmesi kararlaştırıldı. İşte detaylar...

İstanbul Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yaptığı bir toplantıda, kentte faaliyet gösteren 1803 dolmuş ve 322 taksi minibüsünün taksiye dönüştürülmesi teklifi kabul edildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul'un kaç taksiye ihtiyacı olduğu mücadelesi devam edecek. Yeni taksiler hayırlı olsun."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) yaptığı toplantıda taksi ve minibüslere yakından bakılması kararı alındı. İBB UKOME Konferansı'nın başkanlığını İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar'ın yürüttüğü proje, Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

MİNİBÜS VE TAKSİ TESLİMATLARI TAKSİYE GEÇİYOR

Denetimden sınıfta kalan zincir marketlere mühür vuruldu! Denetimden sınıfta kalan zincir marketlere mühür vuruldu!

1803 minibüs ve kentte faaliyet gösteren 322 minibüsün taksiye dönüştürülmesi önerisinin ele alındığı toplantıda çok çeşitli konular masaya yatırıldı. 1803 minibüsü ve 322 minibüsü taksiye dönüştürme önerisi meclis oylamasında kabul edildi. Proje, İstanbul'da 5.000 yeni taksi işletmekti ancak teklif 11 kez reddedildi.

"İSTANBUL'A 2125 YENİ TAKSİ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, taksi sorununun çözümü için atılan adımların sonuç verdiğini Twitter'da söyledi. İmamoğlu şunları söyledi: İstanbul'daki taksi sorununu çözmek için attığımız adımlar semeresini verdi. UKOME, 1803 minibüs ve 322 eskimiş minibüsün taksiye dönüştürülmesine onay verdi. Savaş devam edecek.” İstanbul'un kaç tane taksiye ihtiyacı var. Hayırlı olsun yeni taksi" dedi.