Hazine ve Maliye Bakanı Nurettiin Nebati, EYT ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakan Nebati, emeklilere kıdem tazminatı katkısıyla ilgili detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettiin Nebati, EYT ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakan Nebati, emeklilere kıdem tazminatı katkısı için uygun fonlama koşullarına yönelik KGF paketi için hazırlıkların başladığını söyledi.

Maliye Bakanı Nureddin Nebathi, sosyal medya hesaplarından EYT ile ilgili son dakika açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın EYT üyeleriyle birlikte çalıştığını hatırlatan Bakan Nevaty, Maliye ve Hazine Bakanlığı'nın emeklilik ikramiyesi yükünü işverenlerin üstlenmesini sağlayacak bir kredi paketi hazırlamaya başladığını anlattı. Maliye Bakanlığı tarafından ilgili finansman koşulları kapsamında desteklenen KGF kefaletleri.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Bakan Birgin'in EYT'lilerin emekli maaşlarına Kredi Garanti Fonu'ndan uygun finansman sağlanması konusunda işverenlere müjde verdiğini duyurdu.

Maliye Bakanlığına 10 müfettiş alımı yapılacak Maliye Bakanlığına 10 müfettiş alımı yapılacak

Bakan Nebati, Maliye Bakanlığı'nın, uygun kredi koşullarıyla KGF kefaleti ile işverenlerin emeklilik ikramiyesi yükünü üstlenebilmelerini sağlayacak bir kredi paketi hazırlamaya başladığını açıkladı.

Şirketler, EYT düzenlemeleri kapsamında emekli olan kişiler için emeklilik yardımları için kredi desteği almaktadır. Fonların kapsamı ve içeriği soruşturmanın ardından ortaya çıkacak.

MECLİSE EYT YÖNETMELİĞİ BU AY GELİYOR!

Son aşamasına gelen EYT Yönetmeliği'nin bu ay Kongre'ye sunulması bekleniyor. 8 Eylül 1999'dan önce sigortası olan kişileri etkileyen EYT düzenlemesi nedeniyle 1,5 milyondan fazla kişi bir tür emekli maaşına hak kazanacak.