Merakla beklenen 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM, uzun zamandır beklenen 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı sonuçları hakkında açıklama yaptı. 

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

6 Kasım 2022 tarihinde başvurduğum 2022-KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarını değerlendirme süreci tamamlandı.

Sınava girenler adayların kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden ulaşabileceği açıklandı.

Kazananları ve kamuoyunu bilgilendireceğiz. ÖSYM'nin sitesinde cevap kağıtları ve aday yanıtları da bulunduğu aktarıldı.  24 Kasım 2022 saat 10:45'ten itibaren 10 gün boyunca http://ais.osym.gov.tr ​​adresinden erişilebilir.

https://ais.osym.gov.tr/yetki/giris ​​sitesinden sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Doğru cevaplara ulaşmak için öncelikle T.C. kimlik numarası ile giriş yapmalı daha sonra sınav kağıtlarına, optik okuyuculara ve puanlarına ulaşabileceği aktarıldı. Cevap kağıdı ekranını görüntülemek için uygun sınavı seçin. Ayrıca adaylar, soru köküne ilişkin sorunun cevabını, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görmek için cevap ve cevap anahtarının yayınlandığı formdaki soru numarasına tıklayabilirler. 

Her soru için bir pencere açılır. Sorular, kitapçık soruları ve adayların sınavda kullandıkları seçenekler sırasına göre sunulur. Adayın ham puanı ve toplam doğru, yanlış ve boş test sayısı da ilgili sayfada görüntülenir. Bu uygulama aday bilgilerini sağlamak içindir. Görüntülenen sayfa bir belge değil. Her türlü değerlendirme, ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgilere dayalıdır.