Bitcoin yeni bir yükselişe yelken açtı

Bitcoin’in başlangıç ​​seviyelerine dönüşü sadık yatırımcılarına çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağladı.

KRİPTO PARA 17.05.2020, 23:08 03.07.2021, 18:07 Gökhan A.
Bitcoin yeni bir yükselişe yelken açtı

Bitcoin’in (BTC) başlangıç ​​seviyelerine dönüşü sadık yatırımcılarına çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağladı ve son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Yazarlar, girişimciler ve birçok ünlü Bitcoin’in fantezi dünyasına girmeye meraklı gözüküyor. Harry Potter serisiyle dünyaca ün ve şöhret kazanan yazar JK Rowling, Bitcoin’i (BTC) anlamak istediğini Twitter’dan duyurdu. Soruyu cevaplamak için gelen kişi Tesla’nın Milyarder kurucusu Elon Musk’tan başkası değildi. Bir anda yıldızlar geçidine dönen yorum bölümünde herkes Rowling’e büyülü dünyasında Bitcoin’e yer vermesi için tavsiyelerde bulundu.

Bitcoin bu hafta 9400 doların üzerinde kapanırsa, önümüzdeki haftalar ve aylar için inanılmaz bir yükseliş işareti ve belki de 2017 boğa koşusundan bu yana en büyük işaret.  Pazar araştırması Piyasa değeri büyük olan Bitcoin ( BTC ) tarafından en üst sıradaki kripto para biriminin fiyatı, önümüzdeki hafta haftalık mumun 9.400 doların üzerinde açılması şartıyla patlayacak. Bu, 2019 yazında neredeyse 14.000 dolara ulaştığı için BTC / USD'nin kilitlendiği 46 haftalık inen bir kanalın sonunu işaret edecektir.

Yazım sırasında, Bitcoin'in fiyatı şu anda 9.500 doların üzerinde işlem görüyor. 9,200 doların üzerinde kapanmanın kesin bir şey olduğu neredeyse kaçınılmaz görünüyor. Ancak Bitcoin söz konusu olduğunda kesin sonuçlar yoktur. Bununla birlikte, yarıya inen perakende ilgisinin yenilenmesiyle, özellikle Harry Potter yazarı JK Rowling'in son zamanlarda 14.6 milyon takipçisine birisinin Bitcoin'i ona anlatmasını istediği için tweet attığı için kesinlikle muhtemel görünüyor . Bu kesinlikle kamuya BTC'ye olan ilginin artmasına neden olabilir. Kripto Twitter, kimsenin komik bulamadığı saçma cevaplara sahip babunlar gibi davranarak onu uçurmasa da, bunun şansı daha yüksek olurdu.

Bitcoin, 12 Mart’taki yıkıcı düşüşten önceki seviyelerine ulaştı. Bitcoin tutan yatırımcılar rahat bir nefes aldı. Dahası, BTC/USD yükseliş eğilimi gösteriyor. Şu anda makroekonomik koşullar göz önüne alındığında en büyük avantaj Bitcoin’de olabilir. Bitcoin rahatça 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu seviyelerin Bitcoin’in düşmeye başlaması durumunda bir destek seviyesi olarak hareket edip reaksiyon göstermesi bekleniyor. Göreceli Güç Endeksi veya RSI şu anda hafif yükseliş eğilimindedir. Bitcoin (BTC) İlerlemesi Devam Edecek Mi? Bitcoin’in, şu anda boğa olmasına rağmen, henüz tehlikeden tamamen kurtulduğunu söyleyemeyiz. Dünya ekonomisi hala COVID-19 salgını ile mücadele ediyor. Ekonomi tekrar yoluna girmedikçe, insanlar daha güvenli varlıklara yönelecektir. Altın, zaman içinde en güvenli cennetlerden biri olduğunu kanıtlamıştır. Böyle bir krize karşı koruma sağlayacak altın dışındaki yatırımlar henüz rüşdünü ispatlayamamıştır. Coronavirus korkusunun yanı sıra, ABD Başkanı Çin’i köşeye sıkıştırmak için uğraşıyor. Bu duruş, çirkinleşebilecek bir ticaret savaşını çevreleyen yeni korkulara yol açtı. Bu nedenle, Bitcoin gibi riskli enstrümanlara önemli yatırımlar yapmadan önce ihtiyatlı beklemek akıllıca olacaktır.

Yorumlar (0)