Dünyanın Blockchain Teknolojisine Bakışı

Bu teknoloji, klonlama, korsanlık veya bilgi değişikliği riski olmadan güvenli bir şekilde ticaret yapmanızı sağlar.Bu yazımızda Venezuela yı ele alacağız,çünkü

KRİPTO PARA 21.04.2020, 17:54 03.07.2021, 18:07
Dünyanın Blockchain Teknolojisine Bakışı

Blockchain, kripto para ticaretinde kazanan bir teknolojidir.Bu teknoloji, klonlama, korsanlık veya bilgi değişikliği riski olmadan güvenli bir şekilde ticaret yapmanızı sağlar. Bu yazımızda Venezuela yı ele alacağız,çünkü;

 Venezuela, localbitcoin adlı bir platform aracılığıyla en fazla bitcoin işlemini yapan ikinci Latin Amerika ülkesidir.Kripto paraların kullanımı çoğalıyor ve bununla birlikte sanal para birimlerinin işlemsel kullanımı için yeni platformlar oluşturuluyor. Ülkelerde uygulanabilecek seçeneklerden biri, hırsızlık veya klonlama tehlikesi olmadan ödemeleri, satışları ve diğer kullanıcı hareketlerini doğrulamak için dağıtılmış bir veritabanı olan " blockchain " dir .

Bilgiler kaydedildikten sonra, farklı düğümlerde çoğaltıldığı ve bilgileri hacklemek veya değiştirmek için farklı düğümlere aynı anda erişmek imkansız olduğu için değiştiremezler "diye açıklıyor Blockchain direktörü Luis CaraballoBlockchain, kripto para birimlerini veya bitcoin gibi kripto varlıklarını destekleyen bir teknolojidir.Satoshi Nakamoto, 2009 yılında ilk kripto para birimini başlattığında, 2020'ye kadar 21.000.000 bitcoin parası olabileceğini tahmin etti, ancak Ekim 2019'un sonunda rakamın 18.000.000 mayınlı madeni para oldu.

Ancak blockchain ilerliyor. Şu anda, bazı gıda şirketleri, özellikle gıda ve finans sektöründe kullanılmaktadır. Bu noktada, aynı zamanda üniversite profesörü, Venezuela'nın bu aracın yararlılığında dokuz yıl geride olduğunu belirtti.«Geçen yıldan beri, ana düğümü İsrail'de olan 52 düğümden oluşan uluslararası bir ağa ait olan Blockchain Hub Venezuela düğümünü oluşturma girişimini destekledik ve her şey için İsrail inovasyon modeline dayanıyoruz. teknoloji transferi, ”dedi Caraballo.

İlk aşama olarak, Blockchain Hub Venezuela , esas olarak dört yöne giden ulusal ekosistemi oluşturmaktan sorumluydu; «Biri ulusal ve uluslararası yatırımcıları çekmek için Blockchain projeleri alıyor; Diğeri ise teknoloji transferi ve proje geliştirme için uluslararası ağlar, diğer merkezler ve şirketlerle bağlantılardır. Son olarak, ulusal ekosistemde bir çapa için yerli ve yabancı şirketler "dedi. Bu platform ülke için uygun olsa da, onu yürütmek için herhangi bir kredi kapasitesi yoktur.

Mevcut dezavantajlardan biri, yurtdışına göç ve fırsatların azaltılması nedeniyle verimli bir şekilde geliştirilmesi için nitelikli personelin eksikliğidir. Bununla birlikte, bu yenilikçi teknolojinin iç pazar için büyümesi ve genişlemesi fikri ile olumludur. "Singapur, Hindistan, Avustralya, Tayland gibi daha fazla inovasyon kapasitesine sahip ülkeler daha fazla kabul gördüğü yerlerdir. Bunlar paraya katkıda bulunmak için çok fazla yatırım yapılan ülkeler, Asya pazarı, Çin, para yatırmayı ve buraya yatırım yapmayı seçti ve kazananlardan olacak"dedi.

Yorumlar (0)