Facebook kripto parası Libra üzerinden gelir elde edicek

Libra'nın mucidi Christian Catalini, Libra'nın çalışma detaylarını anlattı.

KRİPTO PARA 13.11.2019, 15:36 12.04.2020, 16:37
223
Facebook kripto parası Libra üzerinden gelir elde edicek

Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen sanal para Libra'yı duyuran Facebook, ülkeler arası banka ve finans sektörleri ile büyük bir mücadele haline girdi. David Marcus, SEC’in, düzenleyicilerin ve dünyadaki belli başlı merkez bankalarının bulunduğu bir toplantıda proje hakkında bilgi vermek için konuşmalar gerçekleştirmişti.

Libra kurucusu Christian Catalini de proje hakkında bazı bilgiler vermek için ön planda yer almaya başladı. Catalini, platformun reklamların yardımıyla kazanç sağlayacağını söyledi. Şirketin, Facebook’un kullandığı hedefli reklamcılık modelinden ayrı olarak yeni bir iş modeli kullanmayı planladığını iddia etti.

Kiripto para libra Güven veriyormu ne kadar güvenilir ?

Libra, dünyanın en büyük şirketlerinden olan, en büyük sosyal ağ platformu Facebook tarafından destekleniyor. Bu tür bir kullanıcı tabanı ile platform, dünya ekonomisinde önemli değişiklikler getirme potansiyeline sahip görünüyor. Bununla birlikte, geçmişte Facebook’un kullanıcı verilerini sızdırdığı haberleri de basında yer almıştı ve bu sebeple iddialara kör bir şekilde güvenmek de doğru olmayabilir. Bir çok avrupa ülkeri libra'ya endişeli yaklaşıyor. Başta  İtalya Fransa Almanya olmak üzere bir çok ülke facebook libra için olumsuz görüş bildirdiler.

Yorumlar (0)
10°
açık