Hazine Müsteşarlığı Teftiş Daire Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere 10 Hazine ve Mali Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Altın beş ayın zirvesini gördü! Altın beş ayın zirvesini gördü!

Resmi Gazete'de yayımlanan mali ve muhasebe asistanlığı giriş sınavı duyurusuna göre sınav yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Giriş sınavının yazılı aşaması 4-5 Şubat 2023 tarihlerinde Maliye Bakanlığı Ankara Gelir Yönetimi Eğitim Merkezi'nde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir. İktisadi, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak ve en az dört yıllık temel eğitim veya Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ulusal veya uluslararası eşdeğeri bir eğitim kurumundan mezun olmak.

Adaylar ayrıca 2021 veya 2022 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı tarafından yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) gösterdikleri performansa göre KPSSP48 puan türünden 80 ve üzeri puan alacaklardır. Başvuranları sıralayacağız ve istihdam koşulları olarak en çok başvuru alan ilk 200 aday alınacak.

Giriş sınavı başvuruları 19 Aralık 2022 Pazartesi saat 08:30'dan 30 Aralık 2022 Cuma saat 23:59'a kadar Maliye Bakanlığı/CareerGate üzerinden e-devlet üzerinden veya kariyerler aracılığıyla yapılabilir. . Kapı platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamdadır. Sınava başvuru, adayın pasaportunun bir önceki ayda çekilmiş bir fotoğrafı ve el yazısıyla özgeçmişinin sisteme yüklenmesi ve başvuru formunun doldurulması ile yapılır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun 25. maddesine göre listedeki adaylar, 4'ü geçmediği takdirde yazılı sınavda en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere Ankara'da sözlü sınava tabi tutulur. Planlanandan 40 kat daha fazla çalışan.