Meteoroloji'den yapılan açıklamaya yurt genelinde sağanak yağışlar hakim olacak. Sağanak yağışın öğle saatlerinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 30 Kasım günü yaptığı tahmine göre, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda Muğla ve Antalya çevreleri ile Elazığ, Tunceli, Bingöl, Surnak ve Hakkari çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji İstanbul'u öğle saatlerinde şiddetli yağmur beklendiği konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun tamamı, Marmara'nın güney ve batısı, Ege'nin iç kesimleri, Batı Akdeniz ve Doğu Karadeniz bölgelerinin yer yer çok bulutlu geçeceğini tahmin ediyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri (Ardahan hariç) ile Kahramanmaraş çevresi için ilk birkaç saat içinde yağışın geçmesi bekleniyor.

Genel olarak yağmur ve sağanaklar, güney Ege ve Batı Akdeniz'de ara sıra gök gürültülü sağanak yağış, Doğu Karadeniz ile kuzey ve doğu Anadolu'da sulu kar ve kar. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda Muğla ve Antalya çevreleri ile Elazığ, Tunceli, Bingöl, Surnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İçerde sabah ve akşam saatlerinde pus ve sis bekleniyor. Rüzgara dikkat!

Sıcaklıkların çok fazla değişmesi beklenmiyor ve ülke genelinde normale yakın olması bekleniyor. Rüzgarlar ise genellikle kuzeyden, güneyden güneyden esmekte, zayıf ve bazen orta şiddette esmektedir. Rüzgarın Marmara'nın (Poyraz) kuzeydoğusundan kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

SARI UYARI KODU

Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak! Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak!

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre ülke genelinde şiddetli yağış bekleniyor ancak Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Şırnak, Hakkali, Moolah ve Batman için sarı uyarı verildi.

İşte bazı eyaletler için beklenen hava koşulları ve günlük en yüksek değerler:


Ankara:
parçalı bulutlu 15
İstanbul:
Batı ilçelerinde öğle saatlerinden itibaren şiddetli yağışlar ve zamanla eyalet genelinde hava çok bulutlu.
İzmir:
18 Mayıs Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
Adana:
parçalı bulutlu 21
Antalya:
Parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Samus:
parçalı bulutlu 18
Trazon:
parçalı bulutlu 18
Erzurum:
Parçalı bulutlu, aralıklı sulu kar, şehir merkezinde kar, gece 4
Diyarbakır:
Parçalı bulutlu, yer yer sağanak yağışlı 11