Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için Aralık başlarında karla karışık yağmur başta olmak üzere zorlu hava şartlarının etkili olacağı uyarısını yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıya göre;

Ülke genelinde çok bulutlu ve parçalı bir havanın hakim olacağını belirterek; Ege, Marmara, Batı ve Orta Akdeniz'de, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Şırnak, Kars, Hakkari, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin, gece saatlerinde Aksaray, Eskişehir, Kırşehir ve Karaman çevrelerinde yağış olacağı tahmin ediliyor. 

Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak! Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak!

Batı Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında genellikle sağanak yağmurun etkili olacağı belirtilirken, akşam saatlerinde Kars, Ağrı, Erzincan ve Erzurum gibi yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının olacağı açıklandı. Bu illerimize ek olarak Akdeniz ve Kıyı Ege İle Çanakkale çevrelerinde karla karışık ve kar şeklinde yağışların olması bekleniyor.

Yarın sabah ve bu gece saatlerinde özellikle iç kesimlerde puslu bir hava ve yer yer sisin kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bu geceden itibaren Antalya'nın doğusunda, Mersin'in batısında ve yerel olarak Ege kıyıları ve Çanakkale çevresinde sağanak yağış bekleniyor.