Savunma Bakanlığı, 18 vilayette 89 farklı meslekten personel alımı yapacağını duyurmuştu. Peki MSB işe alım sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı'nın personel alım başvurusuna ilişkin detaylar ülke gündemine taşındı. Milli Savunma Bakanlığı, işe alım başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki İŞKUR MSB Personel Alım Kura ve Sınavları ne zaman yapılacak? MSB kura ve sınav tarihleri ​​aşağıdaki gibidir:

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. MSB personel alımı 25 Kasım'da sona erdi. Milli Savunma Bakanlığı'na girmek isteyenlerin dikkati, Milli Savunma Bakanlığı alım sonuçlarının açıklandığı gün üzerinde yoğunlaşıyor. İşte İŞKUR 2022 MSB alımı kura çekimi ve sınav sonuçlarının detayları...

MSB PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BİTTİ
18 ilde 89 mesleğe alım yapacağı Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulmuştu. 21 Kasım'da başlayan MSB istihdamı başvuruları 25 Kasım 2022'de sona erecek.

MSB SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
MSB'de işe alım başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar kura ile sınava girmeye hak kazanacaktır. MSB işe alım sınavında başarılı olan adaylar uygun pozisyonlara yerleştirilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı 8 Aralık'ta yapılacak ve sonuçların bu tarihe kadar açıklanması bekleniyor. Hangi çalışanlar alınacak? Sac işçisi, kalfa, elektronik teknisyeni, elektrikçi, tekne ustası ve temizleyicisi için başvurular yapıldı.

Altın beş ayın zirvesini gördü! Altın beş ayın zirvesini gördü!

HANGİ İLLERDE İSTİHDAM EDİLECEK?
İzmir, Kocaeli, Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Muğla, Mersin, Hatay, Erzincan, Diyarbakır, Niede, Kayseri, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Sivas, Adana ve Afyonkarahisar illerinde Milli Savunma Bakanlığı personeli istihdam edilmektedir.

MSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK VE YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı için kura çekimi 8 Aralık'ta yapılacak.