CHP nin, genel merkezinin ve teşkilatlarının hain grupların eline geçtiğini savunan Muharrem İnce, CHP Ak parti yi yıkmak için her kesimle iş birliği yapmasına artık dayanamadı. Ve CHP de siyasete devam edemeyeceğini çevresine duyurup yeni parti sinyallerini verdi.

Yeni parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düşen Muharrem İnce, konuşulmaya devam ediyor. İnce'nin partisiyle ilgili detaylar ise merak konusu. Şimdiye dek iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan İnce, ilk kez açıklamalarda bulundu. Muhalefetten memnun olmadığı ve yılbaşında yeni yüzlere parti kuracağını belirten İnce'nin ekibi de sosyal medya çalışmalarına başladı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bir televizyonun canlı yayına konuk oldu. İnce, 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'li İnce, seçimi kaybetme nedenini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüye çağrış şekli olarak açıkladı.

MUHARREM İNCE'NİN EKİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI
İnce'nin ekibi Twitter'da İnce Gençlik hesabı ile dikkat çeken paylaşımlar yapmaya başladı.

CHP'nin Muharrem İnce'yi yanlız bıraktığı belirtilen paylaşımda İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçimi sabahı Yalova'dan Ankara'ya kara yolundan geldiğini belirten ve CHP Genel Merkezini hedef alan videosu "Genel Merkez'in saat 22.30'da ışıkları kapatıp partiyi terk edip, Muharrem İnce'yi yalnız bıraktığını hatırla" ifadeleriyle paylaşıldı.

Uzun zamandır HDP ve DHKP-C ile işbirliği içinde hareket eden CHP son bir kaç yıldır Ak partiyi zayıflatmak için bölünmesine oylarının parçalanması için saadet partisine destek olmaktaydı, istediğini bulamayan CHP yönetimi Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan a ayrı ayrı parti kurmak için destek olmuştu.

CHP İzmir örgütü Muharrem İnce'yi hain ilan etti

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, Muharrem İnce hakkında "Bu onurlu bayrağa ihanet içerisinde olarak tarihte yerini hain olarak alacaklardır" dedi.

CHP'de kazan kaynıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun delegelerle oluşturduğu dikta yönetimini aşamayan Muharrem İnce, yeni parti kurmak için düğmeye bastı.

Muharrem İnce'nin yeni parti kurma çalışmalarının ses getirmesi, CHP Genel Merkezi'nde ve parti teşkilatlarında büyük kızgınlığa neden oldu.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, Muharrem İnce'yi kızdıracak bir açıklama yaptı.

"TARİHTE YERİNİ HAİN OLARAK ALACAK"

Uyan, "Bugün Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde milletvekili, veyahut Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde bu memleketi yönetmeye aday olanlar kişisel menfaatleri sebebiyle yeni bir parti imasıyla bu onurlu bayrağa ihanet içerisinde olarak tarihte yerini hain olarak alacaklardır.

"İKTİDAR OLACAĞIZ"

Her ne olursa olsun Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ilk genel seçimde iktidar olacağız!" dedi.