Bankalar ihtiyaç halinde vatandaşlara kredi sağlıyor. 300.000 TL faizsiz krediden faydalanmak için bazı şartlar vardır. Belirli şartları sağlayan kişilere çeşitli seçenekler altında faizsiz kredi imkanı sunulur. Krediye ihtiyaç duyan vatandaşların ilk adresi bankalardır. Bankalar birçok vatandaşa ihtiyaç, barınma, hibe gibi çeşitli adlar altında değişen miktarlarda kredi vermektedir. Halkbank 300.000 TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor. Konuyla ilgili detaylar belli oldu.

300.000 TL FAİZSİZ KREDİ!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan genç girişimcilere 3000.000 TL'ye kadar faizsiz kredi verilecek. Ayrıca kredi başvurusunda bulunan adayların kredi başvurusu sırasında 35 yaşının altında olması gerekmektedir. Genç girişimciler, KOSGEB onaylı projelerini Halkbank'a sunarak 300.000 TL'ye varan %100 indirimli kredi imkanından yararlanabiliyor.

KOSGEB'in sübvansiyonlu ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar bu krediden yararlanamıyor. Ayrıca Hazine'den önceki yıldan faizli kredi borcu bulunanlar faizsiz krediden yararlanamazlar.

Halkbank şu şekilde açıklamalarda bulundu:

"Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 yılından beri uygulanan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü çerçevesinde KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkârlar ve bunlara ek olarak ile deprem, heyelan, sel afetlerine ve/veya terör olaylarına maruz kalan KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkârlar dışında kalan, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkârlar bu faizli kredilerden muaf tutulacaktır.

Kredi talebiniz bankanız tarafından kontrol edilecektir. Kredi verilen kişiden ek belgeler istenecektir.