Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasına sayılı günler kaldı! Enflasyon rakamına göre belirlenecek olan zamlı maaşlar netlik kazanıyor.

Memur ve emeklilerin asgari ve azami maaşları ne olacak? Memur ve emeklilerin asgari ve azami maaşları ne olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılın ikinci yarısında daha yüksek enflasyon alacak. Bu arada, toplu pazarlık ve enflasyon açığındaki %8'lik bir artış (önümüzdeki altı ayda %7'den fazla) memurları ve emekli memurları etkileyecektir.

Yeni emekli ve memur maaşları, altı aylık enflasyon oranı kesinleştiğinde ortaya çıkacak. Milyonlarca emekli ve memurun beklediği enflasyon oranı netliğini koruyor. Açıklanan oranların yanı sıra Ocak ayında yılın ilk zammı yapıldığına dair kanıtlar da var.

Buna bağlı olarak Kasım ayı enflasyon duyurusu ile birlikte 5 aylık kuru da görüyoruz. Yılsonu enflasyon tahminleri açıklanmaya devam ediyor. Dört aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur'da emeklilerin büyüme oranı yüzde 10,84'e, memur ve emekli memurların büyüme oranı ise yüzde 11,88'e ulaştı, geriye iki veri kaldı. Enflasyon tahminleri dört farklı oran göstermektedir. 2023 Ocak ayı itibari ile emekli memurlar için güncel maaş tablosu için tıklayın!

KASIM AYI ENFLASYONUNA DİKKAT!

Dört aylık enflasyonun açıklanmasının ardından gözler 5 Aralık'ta açıklanacak Kasım ayı enflasyonuna çevrildi. Ocak 2023'te Aralık ayı enflasyon oranının açıklanmasının ardından emeklilerin ne kadar zam alacağı o tarihten itibaren netleşecek.

Merkez Bankası Yıllık Beklenti Anketi SSK/BAG-KUR'da Kazanç Artışı Ne Olacak Sanırım. Erdoğan, sosyal yardım sistemiyle sayının artacağını ve vatandaşların enflasyona boğulmayacağını söyledi. Net rakamlar Kasım-Aralık enflasyon rakamlarından sonra açıklanacak.

Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı enflasyon oranını açıkladı. Ekim ayında enflasyon aylık %3,54 ve yıl için %85,51 oldu. Artık memur maaşı ile emekli maaşı arasındaki fark belli oldu. Memurlar, emekli memurlar, SSK ve Bağ-Kur çalışanları için 4 aylık artış oranları belirlendi.

TÜİK tarafından yayınlanan kümülatif aylık enflasyon hesaplamaları maaş artışlarına yansıtılmaktadır. Onlara göre memur ve emekli memurlar şimdiden yüzde 11,84, SSK ve Bağ-Kur ise dört aylık enflasyon hesaplaması sonucunda şimdiden yüzde 10,84 zam elde etti. Ancak Kasım ve Aralık ayı enflasyon açıklamaları nedeniyle maaş artış oranı da değişecektir.