Yazılı olarak yapılan açıklamada, kamera sisteminin özel halk otobüslerinde de güvenli ve konforlu yolculuk sağlayacağı belirtildi. İşte detaylar...

Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak! Asgari ücret pazarlığı bu yıl farklı olacak!

Vatandaşların toplu ulaşımı kullanması ile ilgili duyuru yapıldı. Duyuruya göre, resmi olarak başlayacak olan uygulama, yazılı olarak yapılan açıklamada, kamera sisteminin özel halk otobüslerinde de güvenli ve konforlu yolculuk sağlayacağı belirtildi.

İETT Dijital Dönüşüm Projesi İstanbul'da başlıyor. İETT çatısı altında topladığımız özel halk otobüslerinde kamera sistemleri ile güvenli ve konforlu yolculuk sağlanmakta, hatlar yoğunluk analizine göre planlanmaktadır.

1-8

ÖTİS Özel Taşımacılık İşletim Sistemi kapsamında 3041 İETT bağlantılı özel halk otobüsleri ile araç sayısı ve yeniden yapılanma sistemi açısından dünyanın en büyük mobilite projesini hayata geçireceğiz.

GÜVENLİ VE KONFORLU OLARAK İKİYE AYIRIN

Güvenli alanlarda kameralı güvenlik sistemimiz sürücü ruh hali analizi gibi durumları otomatik olarak algılar ve kurulu bir elektronik denetim ekibinin önüne düşme gibi istenmeyen durumları otomatik olarak cezai yaptırımlar uygular.

Kapıya yolcu sayma kamerası taktık ve rahat hareketin nasıl sağlanacağını inceledik. Amacımız, aracın her üç kapısında da yolcu biniş ve binişlerini anlık olarak takip etmek, Filo Yönetim Ofisi ve Ulaşım Planlama Ofisi'nde durak ve rota bazlı yoğunluğu anlık takip etmek ve gerekirse eklemektir. Bu konuda şu anda %95 başarılıyız.

Özellikle dezavantajlı gruplar ve görme engelli vatandaşlar için araç uzunluğuna göre 8 ila 12 adet iç ve dış mekan IP kamera sistemleri, USB şarj cihazları, yolcu bilgilendirme ekranları ve otobüs kod numaraları sunuyoruz. Otobüsün şu anda hangi durakta olduğunu bildiren bir anons sistemi uygulandı.