Polis promosyon ödemelerinin ne zaman yatırılacağı Emniye Genel Müdürlüğü tarafından duyuruldu. İşte tek seferde 27 bin TL olan promosyonun detayları...

POLİS PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR, KAÇ TL?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 36 ay için toplamda 27 bin TL'lik promosyon ödemesi gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Polisler maaş promosyon ödemelerini peşin olarak alacaklar. İlgili hesaplara peşin olarak 27 bin TL'lik promosyon 1 Kasım 2022 tarihinde yatacak.

EGM: POLİSLERİN BANKA PROMOSYONU GÜNCELLENDİ
Emniyet Genel Müdürlüğü polis promosyon ödemelerinin tek seferde ve 36 ay için 27 bin TL olacak şekilde yatırılacağını duyurdu. Promosyon hesaplara 1 Kasım itibarıyla ödenecek. 

Yapılan yazılı açıklamada,  teşkilatın maaş promosyon protokolünün, 18 Mart 2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığı hatırlatılarak, "Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti. Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir" denildi.