PTT, dar gelirliler ve promosyon alamayan emekliler için kampanya başlattığını ilan etti. Bu kampanya sayesinde hem ihtiyaç sahibi aileler hem de promosyon alamayan emekliler gerekli desteği alabilecekler. Binlerce vatandaşa ulaşacak bu kampanya sayesinde dar gelirli aileler biraz olsun rahatlayacaklar. Kampanyaya başvuracak vatandaşların gerekli talimatları izlemesi yeterli olacak.

DAR GELİRLİ AİLELERE PTT’DEN DESTEK

Kış mevsimine az kalan şu günlerde PTT dar gelirli ailelere ve geçinmekte zorlanan vatandaşlara fatura yardımında bulunacağını açıkladı. Başvuru süreci daha yeni başlayan bu uygulamadan yararlanmak isteyenler e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvuran kişilere uygun görüldüğü takdirde 1500 TL’ye kadar ödeme yapılacak.

Kampanyanın detayları henüz belirlenmedi.  Ancak başvuru yapacak vatandaşların durumuyla alakalı araştırma yapıldıktan sonra destek almaya uygun görülen vatandaşlar PTT şubelerine gidip fatura desteği alabilecekleri sosyal medyada pek çok vatandaş tarafından konuşuluyor.

PTT bu kampanya ile bir kez daha vatandaşın yanında yer aldığını göstererek takdirleri toplamayı başardı. Bu kampanya sayesinde bu kış dar gelirli aileler için daha kolay geçecek. PTT’nin ilan edeceği direktifleri takip ederek, ihtiyacı olan vatandaşlar başvuruları yapabilecekler.