Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımları açıklamasından sonra 15.537 tıbbi sekreter istihdam edileceği ve bu sayının yakında 32 bine ulaşacağı açıklandı.

Bu konuyla ilgilenenler, "Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter alımı başvurusu ne zaman, şartları nelerdir?" sorusuna cevap arıyor. Sözleşmeli personel alımı başladı! Bakan Koca, tıbbi sekreter alımına ilişkin de açıklama yaptı. En son resmi gazetede 31.183 iş ilanı yayınlandı. 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımları ile ilgili detaylar için tıklayınız...

Denetimden sınıfta kalan zincir marketlere mühür vuruldu! Denetimden sınıfta kalan zincir marketlere mühür vuruldu!

SAĞLIK BAKANLIĞI TIBBİ SEKRETERLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILIR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sayının hızla 32.000'e ulaşacağını beyan etti. Her polikliniğin tıbbi sekreteri olunca sağlık sisteminde rakamlarla ölçülemeyecek değişiklikler beklediğini açıkladı. 

Ancak, henüz bir alım tarihi veya kullanım kılavuzu yayınlanmadı. Gelişmeler bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı'nın resmi gazetesinde 30.000 sözleşmeli sağlık çalışanı ve 1.183 sözleşmeli işçi olmak üzere 31.183 iş açığı listelenmektedir. Sözleşmeli personel alımı 30 Kasım saat 11:00'de ÖSYM web sitesi üzerinden yapılacak.

11.317 tam zamanlı çalışan, bakanlığın devlet teşkilatında istihdam edilecek. Başvurular İŞKUR üzerinden 28 Kasım'da açıldı. Sözleşmeli personel alım şartları... Çalışanlar için devam eden bir uygulama kılavuzu...