Devlet Personel Daire Başkanlığı ve Güncel DPDB Personel Alım İlanları

Devlet personel daire başkanlığı personel ilanları , güncel devlet personel alım ilanı var mı ? Ne zaman açıklanacak? Hangi yerlerde devlet personel alımları var? Detaylar için haberimizi takip edin...

SGK/İŞ/KOSGEB 22.04.2020, 12:23
Devlet Personel Daire Başkanlığı ve Güncel DPDB Personel Alım İlanları

Devlet Personel Daire Başkanlığı

Yıllardır hepimizin hayali olan personel alımı ve kadro atamaları nasıl gerçekleşiyor ? Türk vatandaşlarının çoğunun bilmediği bir başkanlık üzerinden bilinmeyen bir sürü alımlar gerçekleşiyor. Peki bu alımları ben neden göremiyorum ve haberim olmuyor nerede bu ilanlar diyor musunuz ?

İşte tüm sorularin cevabi devlet personel daire başkanlığı bünyesinde. Çünkü akla gelebilecek olan tüm kurumların personel alım ihtiyacı buradan gerçekleşiyor. İlanlar ilk burada yayınlanıyor ve kurum organları burada işliyor. 2015 yılında temelleri atılan bu kurumun kökeni cumhurbaşkanlığına bağlı. Kamu memurlarının alımı ve sözleşmeli işci gibi ilanlar buradan geçiyor ilk. Herkes memur olmanın yollarını ararken ve bunu diğer siteler de ararken burayı takip etmek hic kimsenin aklına gelmeyebilir. İşte özellikleri

Kamu personel istihdam daire başkanlığı

Tıpkı devlet personel başkanlığı gibi istihdam daire başkanlıgı da ailevecalisma.gov.tr sitesi üzerinde bulunan bir kurumdur. Bu kurum devlet birimlerine ve teşkilatlarına alınacak olan kamu personeli ve kadrolu işçiler hakkında beyan atlarla ilgili açıklamaların yapıldığı yerlerden biridir. Kamu personellerinin hangi alanda istihdam edilmesi gerektiği ve hangi birime personel gerektiği konusunda bilgilerin bulduğu bu  site üzerinden herhangi bir kamu kurumunu araştırabilir ve başvurmak istediğiniz alan hakkında başvuru yapabilirsiniz. Her kurum gibi burası da cumhurbaşkanlığına bağlıdır.

Nerede bulunur ?

Bu siteye genel alım olarak ilk başta e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Daha sonra bu adımları izleyip istediğiniz alanda çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Yani çoğu kişinin hayatı fazla uzakta değil e-devlet sistemi üzerinde. Bir diğer alternatif ise aile ve çalışma bakanlığının resmi sitesinde.

Günce devlet personel daire başkanlığı ilanları

Osmangazi üniversitesi

Site üzerinden yayınlanan ilana göre fakülte bünyesinde  107 sağlık personeli alımı yapılacaktır. Detaylar ve ilanlar ailevecalisma.gov.tr.com adresindedir.

Tübitak

Tübitak bünyesindeki kurum ardeb 32 personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Tüik

Türkiye istihdam kurumu site üzerinden 9 sözleşmeli personel alım ilanı yapacağını duyurdu.

Balıkesir üniversitesi

Balıkesir üniversitesi bünyesinde toplam da alanlarında 16 akademik personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Detaylar balıkesir üniversitesinin sitesi üzerindedir.

Gülağaç belediyesi

Gülağaç belediyesi site üzerinden bir memur alımı gerçekleşeceğini duyurmuştur.

Trakya üniversitesi

Bu üniversite de site üzerinden 64 sözleşmeli personel alımı için ilanda bulunmuştur.

Alay belediye başkanlığı

 Bu belediyenin site üzerinde bir memur alımı yapacağı duyurusu bulunuyor.

Gaziantep üniversitesi

Site üzerinde bulunan bilgilere göre bu üniversite de 7 akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Kültür bakanlığı

Site üzerindeki ilan da bu kurum da 20 stajyer kontrolör alınacağı duyurulmuştur.

Çukurova üniversitesi

Sitede yer alan bilgilere göre çukurova üniversitesi toplamda 93 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecektir. Göz atmak isteyenler siteye bakabilir.

Pamukkale üniversitesi

Bu okul da 93 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İsteyenler siteye göz atabilir.

Dicle üniversitesi

Sitede ki bulunan bilgilerde dicle üniversitesi 65 sözleşmeli personel alımı yapılacağın duyurmuştur.

Bu bilgiler ışığında her ne kadar personel alımları pandemi sebebiyle uzun uzadıya ertelendiyse de işleyen kurumlar hala alımlara devam edip site üzerinden yayınlamaktadır. Yoğunluğun olmadığı başvurularda şansınızı deneyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise devlet personel ve istihdam daire başkanlıkları dışında işkur üzerinden yoğun bir ilan paylaşımı söz konusudur. İşkur kurumu daha yaygın bilindiği için genel alımlar ve mülakat bildirgeleri bu site üzerinde yapılmaktadır. Mayıs sonu ve haziran başı gibi ise kamu personel ilanlarının bir anda açılacağı da duyurulmuştur. Bu sebeple personel ve istihdam başkanlığı başta olmak üzere işkur üzerinden de bu zor günlerde devlet kurumlarında çalışma şansı elde edebilir ve yoğunluğun azlığını fırsat bilerek iş sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar (0)