İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Valiliğin kararından dolayı Taksim ve Şişhane metro duraklarında metroların durmayacağını ve Kabataş-Taksim fünikülerinin de kapalı olacağını duyurdu.

Yenikapı-Hacıosman Metrosunun, Şişhane ve Taksim duraklarında metro durmayacak. Peki Şişhane Taksim durağı ne zaman açılacak?

M2 METRO DURAKLARI
M2 Yenikapı – Hacıosman metro istasyonu durakları sırası ile şu şekildedir:
Yenikapı İstasyonu

Vezneciler-İstanbul Ü. İstasyonu

Haliç İstasyonu

Şişhane İstasyonu

Taksim İstasyonu

Osmanbey İstasyonu

Şişli-Mecidiyeköy İstasyonu

Gayrettepe İstasyonu

Levent İstasyonu

4.Levent İstasyonu

Sanayi Mahallesi İstasyonu

Seyrantepe İstasyonu

İYÜ-Ayazağa İstasyonu

Mustafa Kemal Atatürk Oto Sanayi İstasyonu

Darüşşafaka İstasyonu

Hacıosman İstasyonu

İSTİKLAL CADDESİ'NDE YENİ TEDBİRLER

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 13 Kasım 2022 Pazar günü İstiklal Caddesi'nde yaşanmış olan terör saldırısından sonrasında yeni önlemleri açıklamıştı.

Yayınlanan Genel Emir'de, işletmelere herhangi bir amaçla caddeye masa, sandalye, pano ve gezici tabela konulması yasaklandı.

İstiklal Caddesi'nde stant kurulmasına, sergi açılmasına, gezici satış yapılmasına ve satış tezgahı konulmasına, sosyal, kültürel yada ticari etkinlikler düzenlenmesine, toplu yada bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına ve hanutçuluk faaliyetlerine izin verilmeyecek.

Yetkili ve görevli kurum/kuruluşlar tarafınca lüzumlu tedbirlerin alınması, emre aykırı davrananlar hakkındaki lüzumlu iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususların uygulanacağı belirtildi.