TOKİ sosyal konut projesi arsa kura çekimi ne zaman yapılacak? TOKİ arsa çekilişi sonuçlarının kesinleşip kesinleşmediği ise merak konusu...

TOKİ, kura çekilişleri tüm hızıyla devam ediyor! TOKİ, kura çekilişleri tüm hızıyla devam ediyor!

Toplu konutlar için ilk çekiliş 7 Kasım 2022'de başladı ancak TOKİ arsa kurası çekilişine daha çok zaman var. TOKİ arsa ihalesi 15 Kasım 2022'de sona erdikten sonra TOKİ'nin arsası ne zaman çekilecek sorusuna vatandaşlar yanıt arıyor. 81 ilde TOKİ arazileri için beklemeler sürüyor. Peki TOKİ'nin kurası ne zaman çekilecek? 2022 TOKİ kura kuralları ne zaman açıklanacak? 

TOKİ arsa çekilişi bekleyişi devam ediyor. Yaklaşık bir ay süren İlk Evim çekilişinin ardından TOKİ arsa kuraları hakkında araştırma yapan vatandaşlar, özellikle TOKİ grafiklerinin ne zaman çizildiği ve verilerin güvenli olup olmadığı ciddi bir soru haline geldi. 81 eyaletteki kuraların kesin tarihi henüz verilmedi.Peki TOKİ davranış kuralları ne zaman yayınlanacak?Devamını oku...

TOKİ ARSA BAŞVURU İŞLEMLERİ TAMAMLANDI!

81 ilde evi olmayan vatandaşların kira öder gibi evlerine sahip olmalarını sağlayacak sosyal konut projesi kapsamında TOKİ ev başvuruları 10 Ekim 2022 Pazartesi günü başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ'nin 15 Kasım 2022 tarihine kadar uzatılan arsa başvuru süreci sona erdi. TOKİ arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Proje kapsamında, konut ve ticari alanların aşamalı çiziminin ardından Mart 2023'e kadar yararlanıcılar belirlenecek.

TOKİ Arsası çekiliş tarihi yakın zamanda açıklanacak. Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlandığında haberimize ekleyeceğiz.