TOKİ çekilişi tüm hızıyla devam ediyor. Gaziantep ile Tunceli TOKİ'nin 22 Kasım 2022'de kuralar doğudan batıya devam edecek. TOKİ çekiliş takvimi 2022 paylaşılırken İzmir ve İstanbul'da TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak sorusuna yanıt aranıyor. Çoğunluğu İstanbul'da olmak üzere 5 milyondan fazla başvuru ile toplu konut projelerine ilgi yoğun oldu. Peki TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak? İşte 2022 TOKİ çekiliş tarihleri ​​ve diğer detaylar...

İstanbul, Ankara, İzmir gibi yüksek hacimli illerde de TOKİ çekilişleri düşünülüyor. TOKİ çekilişi 7 Kasım 2022'de başlayacak ve devam edecek. TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak vatandaşlar da soruyor. İşte 2022 yılı son duyuru takvimi ve TOKİ kura tarihleri:

TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

7 Kasım 2022 Pazartesi günü, bakanlığın açıklaması doğrultusunda ilk kez TOKİ toplu konut çekilişi başladı. Konuyla alakalı açıklamalar şu şekilde:

Ayrıca 7-16 Kasım tarihleri ​​arasında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 5, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 7 il olmak üzere 12 ilde 22 bin 57 daire çekilişi yapacağız.

Kurallarımız TOKİ'nin resmi sosyal medya hesaplarında noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde yayınlanabilir.

MART AYINDA KURA ÇEKİLİŞİ BİTECEK!

TOKİ toplu konut çekilişi 6 ayda tamamlanacak. 2023 Mart ayında 250 bin daire sahipleriyle buluşturulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "İnşallah 2 yıl içinde tüm konutları, lojmanları, işyerlerini vatandaşa devredeceğiz. Hayırlı olsun" dedi.

TOKİ BAŞVURUSUNUN İADESİ NE ZAMAN YAPILIR?
Çekilişine katılmaya hak kazanamayanların giriş ücretleri çekilişten 5 iş günü sonra iade edilecektir. Başvuruları iptal edilenlerin başvuru ücretleri de kurayı beklemeden iade edilecek.
Çekilişine katılmaya hak kazanamayanlar, TOKİ başvuru ücretini, başvurunun yapıldığı bankanın yetkili ofisleri ve ATM'lerinden iade alabilirler.

2022 TOKİ DEĞERLENDİRME TARİHİ

22 Kasım Salı:
Tunceli 250 ev

23 Kasım Çarşamba:
Elazığ 1831 ev – ardından Gaziantep

24 Kasım Perşembe:
Adıyaman 2 bin 650

26 Kasım Cumartesi:
Malatya 2 bin 791

28 Kasım Pazartesi:
Diyarbakır 5 bin 550 adet

Not:
Erzurum Tekman ve Şenkaya Avşar'a başvuru sayısının az olması nedeniyle 110 evin çekilişi yapılmayacaktır.