İstanbul'da toplu taşıma kartı olarak kullanılan İstanbulkartlar kişiselleştiriliyor. Yapmazsanız paranızı alamayacaksınız. İşte detaylar...

Otobüsler artık eskisi gibi olmayacak! Otobüsler artık eskisi gibi olmayacak!

Yapılan açıklamaya göre toplu taşıma ile ilgili kampanyalardan yararlanabilmesi için 65+yaş, öğrenci, öğretmen, anne ve vatandaşların kişiselleştirme uygulamasını yapmasına gerek yok.

İstanbullular toplu taşımada İstanbul Kart'a güveniyor. Bu konuda İstanbul Belediyesi bir duyuru yaptı. Açıklamaya göre, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren transfer, mesafeye dayalı ücret iadesi, resmi tatillerde ücretsiz ulaşım gibi haklar sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcılarına uygulanacak.

Öte yandan öğrenciler, öğretmenler, anneler, 60 yaş üstü ve 65 yaş üstü vatandaşlar İstanbulkart kartına özel statüde olup kampanyadan yararlanmaya devam edebilirler. Kişiselleştirme sadece kırmızı anonim İstanbul sepetinde yapılabilir. Kırmızı renkli Anonim İstanbul Kartlar, bilet satış makinelerinden ve yetkili satış noktalarından herkes tarafından kolayca satın alınabilir ve kullanılabilir. Kişiselleştirme istemeyen kullanıcılar isimsiz İstanbulkart ulaşımını kullanmaya devam edebilirler.

KİŞİSELLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Vatandaşların kartlarını kişiselleştirmeleri için www.kisisellestir.istanbul adresinden form doldurulabilir. İstanbulkart Mobil uygulamasının ana sayfasında yer alan Kart Ekle alanındaki yönergeler takip edilerek de özelleştirme yapılabilir. Bu adımlara ek olarak 153 ile iletişime geçerek kartınızı kolayca kişiselleştirebilirsiniz.