Twitter'da yaptığı hırsızlık ve şirket çalışanlarına yönelik soykırımıyla gündem yaratan Elon Musk'ın serveti erimeye devam ediyor. Musk'ın bu yılki varlık kaybı ilk kez 100 milyar doları aştı.
Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, şu anda serveti en çok azalan dünyanın en zengin insanı.

Tesla'nın patronu Elon Musk, Tesla'nın hisse fiyatının iki yılın en düşük seviyesine düşmesinin ardından ciddi kayıplar yaşadı. Musk'ın 2022'deki varlık kaybı ilk kez 100 milyar doları aştı. Musk'ın serveti yalnızca Pazartesi günü 8,6 milyar dolar düştü. Son gelişmelerin ardından Musk'ın serveti 169.8 milyar dolara geriledi. Ancak Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksi'nde en üst sıradaki yerini korudu.

TWITTER, TESLA'YA ENGEL OLUYOR

Yatırımcılar, Musk'ın Twitter ifşaatlarının ona elektrikli otomobil üreticisine odaklanması için zaman vermeyeceğinden endişe ederken Tesla hisseleri düşüş eğilimi gösteriyor. 27 Ekim'de 51 yaşındaki milyarder, Twitter'ın satın alımını tamamladı ve şirket çalışanlarının yarısını hemen işten çıkardı.

General Motors ve Volkswagen AG gibi şirketler, Musk'ın liderliğinin şirketi nasıl dönüştüreceğini daha iyi anlamak için satın alma tamamlandıktan sonra sitelerinde ücretli reklamları durduracaklarını söylediler.

Tesla'nın hisseleri bu yıl %52 düştü. Bu dönemde Nasdaq Endeksi sadece %29 kaybetti.